Language
Avaleht Kodanikule Ettevõtjale Külalisele Kontaktid Sisukord
Kuressaare
Linna tutvustus
Linnavolikogu KONTAKT
Linnavalitsus KONTAKT
Viimati lisatud
Ettepanekud
Kuressaare Sõnumid
Operatiivnumbrid
Teenused
Pildigaleriid
Linn tunnustab
Vabad töökohad
Kaardid
Sümboolika
Linna valimiskomisjon
Saaremaa valla valimiskomisjon
Arveldusarved
Dokumentide blanketid
Õigusaktid
Dokumendiregister
spacer
spacer

Tallinna tänava purskkaevu ideekonkursi võitjad on selgunud

spacer
spacer

Kuressaare Linnavalitsuse korraldatud Tallinna tänava purskkaevu ideekavandite konkursi võitis kavand märgusõnaga „Töll töuseb“, mille autoriteks on Tiina Tuulik, Terje Truumaa ja Tiit Kukk Ösel Plan OÜ-st. Žürii hinnangul on kavand ideeliselt tugev, lahendus uudne ja oma kontseptsioonilt on see konkursitöödest kõige mõjuvam, kuid lahendamist vajab see, kuidas purskkaev parkimisalast eraldada. Autoritega asutakse võimalusel läbirääkimistesse esitatud ideekavandi alusel purskkaevu projekti koostamiseks vajaliku hankelepingu sõlmimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse alusel.


Töö tutvustuses seisab, et „purskkaev on „rebend“ kivisillutises – edelakülje nurk on inimkõrguselt üles tõstetud ja selle alla jäävasse avasse on kujundatud veesilm. See on hästi nähtav jalakäijatele ja ei tõmba autojuhtide tähelepanu peategevuselt eemale. Öisel ajal on purskkaevu põhi valgustatud veealuste LED-valgustitega. Talvisel perioodil töötab vaid valgustus, mis valgustab kolmnurkset pinda ava kohal.“


Teise koha sai kavand märgusõnaga „Ring ringis“, mille autoriks on Taavi Kuningas TEMPT OÜ-st ja kolmanda koha „Nelja sõlm“, mille autor on Mati Karmin. Auhinnafond 2000 eurot jaguneb: I koht – 1000 eurot, II koht – 600 eurot ja III koht – 400 eurot.

Konkurss korraldati eesmärgiga leida linna peatänava äärsele purskkaevule ideelahendus, mis sobiks linnaruumi ning oleks tehniliselt teostatav, ajas püsiv ja vähest hooldust nõudev. Eelistatud oli lahendus, kus on minimaalselt seisvat vett, ja mis pole liiga monumentaalne. Kogu alal paiknev kõrghaljastus (k.a olemasolevad hõberemmelgad) tuleb säilitada ja koos purskkaevuga lahendada ka muud linnaruumi elemendid, nagu pingid, prügikastid jm. Tähtajaks esitati neli kavandit.

Töid hindas žürii koosseisus abilinnapea Mart Mäeker, linnaarhitekt Loona Lepp, vanemarhitekt Maria Reimal, linnainsener Madis Pihel ning arhitekt Tuuli Org, maastikuarhitekt Liis Koppel ja skulptor Margus Kadarik.

Võistlustöödega on võimalik mai lõpuni tutvuda ka linnavalitsuse I korruse fuajees.

Töid saab näha ka SIIN

 


     Viimati muudetud: 10:59 12.04.2017
spacer
spacer
spacer